میکرونیدلینگ طبیعی ترین روش جوان سازی پوست

میکرونیدلینگ دستگاهی برای نیدلینگ عمومی پوست است، این دستگاه هم به تنهایی هم به عنوان مکملی برای روشهای درمانی دیگر می تواند به کار رود. سریکبار مصرف این دستگاه شامل 12 میکرونیدل (سوزنهای کوتاه و ظریف )است.

برای درمان عمق نفوذ سوزن ها بین 25% تا 5/2 میلی متر تنظیم می گردد و با سرعت 25 ضربه در هر ثانیه تا 90ضربه درهر ثانیه استفاده می شود، که در نهایت بین 300 تا 1000 سوراخ بسیار ریز در ثانیه در سطح پوست ایجاد می شود

میکرونیدلینگ برای تحریک پوست برای ساخت طبیعی کلاژن استفاده می شود. درمان با این دستگاه همچنین به نفوذ و جذب مواد دارویی به پوست، جوانسازی و رفع چین وچروک، بهبود زخم ها وجای جوش، بهبود ترک های بدن و ظاهر کلی پوست کمک کرده و اندازه منافذ پوست را کوچک می کند. برای بیماران با هررنگ پوست می تواند استفاده گردد .

افزایش نفوذ پذیری پوست
در روش های سنتی، نفوذ مواد و داروهای به پوست کمتر از 3درصد خواهد بود در صورتی که با استفاده از میکرونیدلینگ، تا 90 درصد مواد به پوست نفوذ می کنند. نتایج بسیار بهتری در زمان کوتاه تر دیده می شوند .

جوانسازی پوست، جمع شدن و افزایش الاستیسیته پوست، تولید کلاژن جدید کاهش چین و چروک های سطحی وعمق بهبود ترکهای بدن بهبود جای جوش و زخم بهبود ضایعات پیگمانته بهبود نفوذ مواد، کرم ها و ویتامین ها به پوست از مزایای ویژه درمان با میکرونیدلینگ می باشد

برخی از موارد استفاده از میکرونیدلینگ:

  • جوان سازی و رفع چین و چروک پوست

یکی از بزرگ ترین عوامل ایجاد چین وچروک و افتادگی پوست کاهش غلظت کلاژن والاستین می باشد، در این روش با ایجاد منافذ بسیار ریز که با چشم به راحتی قابل دیدن نمی باشند، سلولهای بنیادی پوست و فیبروبلاستها تحریک شده، لذا پروسه ترمیم فعال شده و پوست هنگامی که این منافد را ترمیم می کند مقدار زیادی کلاژن می سازد. بین 3 تا 5 جلسه درمان برای جوان سازی پوست لازم است که فاصله بین جلسات حدود 4 هفته می باشد .

  • درمان اسکار آکنه

در این روش منافذ ریزی که روی پوست ایجاد می شود موجب تولید عروق جدید و رشته های کلاژن در کف اسکار آکنه می شود. حال با تحریک سلول های بنیادی موجود در پوست و فیبروبلاستها آثار ترمیمی به بهترین شکل صورت می گیرد. این روش در درمان ناصافی های پوست که ناشی از اسکار آکنه، آبله مرغان و سالک می باشد، بسیار کارآمد و امیدوار کننده بوده است .

  • استرچ مارک ناشی (ترکهای پوستی) از حامگی، چاقی و بلوغ

برای اولین بار در دنیا این روش امیدهای بسیاری را ایجاد کرده است. حداقل 5 تا 7 جلسه درمان لازم است که باز هم به فاصله هر 4-6 هفته یک بار می باشد. مزیت آن قابلیت استفاده در همه قسمت های بدن وهمه نوع پوستی است .

  • آثار ناشی از زخم های شدید و سوختگی

به وسیله میکرونیدلینگ می توان آثار ناشی از بخیه و زخم و جراحی و نیز اسکار باقی مانده از سوختگی ها را به حداقل رساند .

  • درمان لک و تیرگی پوست

میکرونیدلینگ به طور موضعی قابلیت کاهش لک حتی لک های ناشی از بارداری وهورمونی را دارد. البته به همراه داروهای موضعی که مصرف می شود .

نتایج :

کمک به تحریک فاکتورهای رشد پلاکت برای تولید کلاژن والاستین جدید تصحیح و بهبود مشکلات معمول پوستی مانند جای جوش، ترک های پوستی وجای زخم روشن کردن رنگ پوست، بهبود آب رسانی وجوان سازی که به همراه مواد دیگری که روی پوست قرار می گیرند بکار می رود.

عوارض جانبی احتمالی

این روش بسیار ایمن است و تاکنون عارضه جدی گزارش نشده است. بروز این عوارض نیز بسیار نادر است .

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments